Skip to content
News
Areas
Partners
Info
Location
Become Exhibitor
Menu
News
Areas
Partners
Info
Location
Become Exhibitor
News
Areas
Partners
Info
Location
Become Exhibitor
Menu
News
Areas
Partners
Info
Location
Become Exhibitor
Tickets
Stage schedule
DreamHack Hannover
> Stage schedule
Back to Home
Main stage
Friday
Saturday
Sunday
12:00 - 1:00 PM
eSport-Bund Deutschland (ESBD)
1:15 - 2:30 Pm
Super Mario World Speedrun Masterclass
3:00 - 3:15 PM
DreamHack Quiz
4:00 - 7:00 PM
Hamburg vs. DreamHack
1:00 - 1:15 PM
Pixel Quiz: Classic Games
2:30 - 3:00 PM
Music Act: Ifas_Core
3:15 - 4:00 PM
DreamHack Press Conference
12:00 - 2:00 PM
Pen & Paper Orkenspalter
3:15 - 3:30 PM
Water Cup Challenge
2:00 - 3:15 PM
Cosplay Contest
3:30 - 7:00 PM
ESL Meisterschaft Finals
11:00 - 1:45 PM
LAN-Tournament: League of Legends-Final
2:00 - 4:30 PM
LAN-Tournament: Rainbow Six Siege-Final
1:45 - 2:00 PM
Pixel Challenge: League of Legends/Cabbage Bowling
4:30 - 5:00 PM
Music Act: PrimaLaVera
Creator HUB
Friday
Saturday
Sunday
Seat 1
12:00 - 3:00 PM
Skuuii
4:00 - 7:00 PM
Shorty
Seat 2
12:00 - 2:00 PM
Lowepe
2:00 - 4:00 PM
Artemis
4:00 - 7:00 PM
Skaisie
Seat 3
12:00 - 2:00 PM
TakiHS
2:00 - 7:00 PM
Timit
Seat 4
10:00 - 12:00 PM
FNBUDDY
12:00 - 2:00 PM
Taronix
2:00 - 4:00 PM
MissWhat
4:00 - 6:00 PM
MisokaaTV
6:00 - 8:00 PM
TrYsIx7
Seat 5
10:00 - 12:00 PM
MaxiMcFlyy
12:00 - 2:00 PM
Klupatwins
2:00 - 4:00 PM
Blackhammerplay
4:00 - 6:00 PM
Andulin
6:00 - 8:00 PM
MichaelvonUllrichstein
Seat 6
12:00 - 2:00 PM
TiltedFloste
2:00 - 4:00 PM
Pummlbaer
4:00 - 6:00 PM
EasyLuca
6:00 - 8:00 PM
Lamy
Seat 7
12:00 - 2:00 PM
StahlSebbl
2:00 - 4:00 PM
SoulofPirate
4:00 - 6:00 PM
Mohjo_beist
6:00 - 8:00 PM
Naceed
Seat 8
10:00 - 12:00 PM
GaminGandalf
12:00 - 2:00 PM
EinfachScorpion
2:00 - 4:00 PM
ManaTro
4:00 - 6:00 PM
Lachsinator
6:00 - 8:00 PM
Tschuki TV
Seat 1
10:00 - 12:00 PM
HarleyInsane
1:00 - 4:00 PM
Angelina
4:00 - 6:00 PM
LaLena
6:00 - 8:00 PM
Blackwitch75
Seat 2
10:00 - 12:00 PM
Fabbizzl
12:00 - 1:00 PM
Taronix
1:00 - 4:00 PM
Hankyy
4:00 - 6:00 PM
xPinktrooper
6:00 - 8:00 PM
Fesaya
Seat 3
10:00 - 11:00 AM
Skexis the Chamberlain
11:00 - 1:00 PM
escapeay
1:00 - 4:00 PM
Berbatow
4:00 - 6:00 PM
Lokium
6:00 - 7:00 PM
Kalianah
Seat 4
10:00 - 12:00 PM
TinaBumBina
12:00 - 2:00 PM
TiltedFloste
2:00 - 4:00 PM
Timit
5:00 - 7:00 PM
NoahZett
Seat 5
12:00 - 3:00 PM
Spider_HF
3:00 - 5:00 PM
Ifas_Core
5:00 - 7:00 PM
2TwistedTV
Seat 6
11:00 - 1:00 PM
Skaisie
1:00 - 3:00 PM
Hakon
3:00 - 5:00 PM
Sebo
6:00 - 8:00 PM
zensierter
Seat 7
11:00 - 1:00 PM
kiki__25
1:00 - 3:00 PM
Hoppii
3:00 - 5:00 PM
Mottenmann
5:00 - 7:00 PM
AnnyIRL
7:00 - 8:00 PM
Nyte
Seat 8
11:00 - 1:00 PM
TheCrisio
1:00 - 3:00 PM
Kalimbas
3:00 - 4:00 PM
SiimpleJo
4:00 - 5:00 PM
Doppelklick
5:00 - 7:00 PM
diemirisel
7:00 - 8:00 PM
MrNoli
Seat 1
10:00 - 12:00 PM
Pelikano
12:00 - 3:00 PM
Skuuii
3:00 - 4:00 PM
UmaEquus
4:00 - 6:00 PM
BriX
Seat 2
10:00 - 12:00 PM
uwuw.ohanya(n)
12:00 - 2:00 PM
Lowepe
2:00 - 4:00 PM
FiftyShadesOfGames
Seat 3
10:00 - 11:00 AM
Seroniaa
11:00 - 1:00 PM
ITSNICO_offiziell
1:00 - 3:00 PM
LaLena
3:00 - 5:00 PM
JoyMalena
5:00 - 6:00 PM
Sakubrah
Seat 4
11:00 - 1:00 PM
couchcrewtv
1:00 - 3:00 PM
acid_fired
3:00 - 4:00 PM
Orkenspalter
4:00 - 6:00 PM
darKFire
Seat 5
10:00 - 12:00 PM
realcreativeNess
12:00 - 4:00 PM
Rocket League
4:00 - 6:00 PM
Pacohontaz
Seat 6
11:00 - 1:00 PM
Mrks
1:00 - 3:00 PM
PrimaLaVera
4:00 - 6:00 PM
Schepperfeuer
Seat 7
10:00 - 12:00 PM
luisaachu
12:00 - 2:00 PM
ScriptOase
2:00 - 4:00 PM
Basti
4:00 - 6:00 PM
Eteranda
Seat 8
10:00 - 12:00 PM
Thomy_Freaky
12:00 - 2:00 PM
Gamerweibchen
2:00 - 4:00 PM
Gaius Julius Caesar
4:00 - 6:00 PM
MonkeyTMD
Battlestate Games Stage
Friday
Saturday
Sunday
11:00 AM
Virtus.pro vs Acend
12:40 PM
Into the Breach vs HEPTA
2:20 PM
Tarkovhelp vs GamerLegion
4:00 PM
Into the Beach vs Virtus.pro
5:40 PM
GamerLegion vs HEPTA
11:50 AM
Acend vs Into the Breach
1:30 PM
Virtus.pro vs Tarkovhelp
3:10 PM
GamerLegion vs Acend
4:50 PM
HEPTA vs Tarkovhelp
10:30 AM
Tarkovhelp vs Into the Breach
12:10 PM
Virtus.pro vs GamerLegion
1:50 PM
Acend vs Tarkovhelp
3:30 PM
Group #3 vs Group #4 (Bo3)
11:20 AM
Acend vs HEPTA
1:00 PM
Into the Breach vs GamerLegion
2:40 PM
HEPTA vs Virtus.pro
5:30 PM
Group #1 vs Group #2 (Bo3)
10:00 AM
Lower Bracket Final (Bo3)
2:00 PM
Grand Final (Bo5)
12:00 PM
Showmatch
Official partners Panel Stage